Promoţia 2026 – o generaţie care a lăsat lumină în urma ei
„Nu am închis doar un capitol. Promoţia 2026 va rămâne în memoria noastră ca o generaţie vie, curajoasă şi profund umană. Oameni care au ştiut să înveţe, să construiască, să se susţină unii pe alţii şi să transforme anii de facultate în prietenii, emoţii şi experienţe care vor rămâne pentru totdeauna.
Au trecut prin examene, provocări, emoţii şi visuri, dar mai ales au lăsat în urmă ceva rar: energie bună, respect, implicare şi o amprentă autentică asupra comunităţii universitare haretiste.
Cursul festiv şi banchetul nu au fost doar momente de sărbătoare, ci dovada că fiecare final frumos poartă în el începutul unui drum extraordinar.
Dragi absolvenţi, să nu uitaţi niciodată cine aţi devenit aici.
Mergeţi mai departe cu încredere, cu demnitate şi cu aceeaşi lumină pe care aţi adus-o în această generaţie.
Unele generaţii trec prin universitate.
Promoţia 2026 a rămas în sufletul ei.”

